سیب


میوه‌ی سیب دارای انواع مختلفی از جمله وحشی و پرورشی است که بسیار آن را سیب درختی می‌شناسند. انواع پرورشی این میوه ی خوشمزه درشت‌تر هستند. سیب کاربردهای مختلفی دارد هم به صورت خام و هم به صورت فرآوری شده در مواد غذایی مصرف می‌شود. جالب است بدانید که سیب دارای مصارف دارویی نیز هست. به دلیل همین کاربرد گسترده صادرات سیب باعث ارزآوری بالایی برای کشورها می‌شود. به همین دلیل در برخی کشورها این میوه توسط باغداران تولید می‌شود و در بازارهای جهانی عرضه می‌شود.

مراکز اصلی تولید سیب ایران استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، تهران، فارس، اصفهان، خراسان رضوی، همدان و چهارمحال و بختیاری است.

 

معرفی انواع سیب

تا به امروز چیزی حدود 7500 نوع سیب در سراسر جهان کشف و پرورش داده می‌شود؛ 7500 نوع سیبی که هر کدام، رنگ، بو، مزه و شکل ظاهری خاص خودشان را دارند که همین موارد تفاوت بین این طیف وسیع از سیب ها را تعیین می‌کند. از انواع سیب های شناخته شده در سراسر جهان می توان به سیب آلیس، آناناسرنت، خوش بو، بلدبسکوپ، تو سرخ، اکتشاف، بریملی، وینوستون، فوجی، زرد، زنت طلایی، گلا، سرخ، دبینت، بانوی صورتی، لیگول، توپاز، سیب سبز یا همان سیب ترش و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. گفتنی است که هر یک از نوع سیب ها، در شرایط آب و هوایی و کشت کشاورزی خاصی پرورش پیدا می‌کنند؛ همچنین بسیاری از سیب ها مخصوص فصل های خاصی هستند و در تمام فصول سال نمی‌تواند آن ها را پرورش داد.

مشخصات سیب خوب:

میوه سیب باید دارای پوستی صاف، روشن و با رنگی شفاف بوده همچنین باید سفت و بدون لکه باشد. در نظر داشته باشید که سیبی که نسبت به اندازه خود، دارای وزن بیشتری است، از مرغوبیت بالاتری برخوردار خواهد بود. عطر سیب هم به عنوان یکی از پارامترهای مهم در تعیین کیفیت سیب به کار می‌رود که البته در مورد گونه‌های مختلف نیاز به تجربه کافی دارد.

یکی دیگر از پارامترهای مهم در تعیین کیفیت سیب، زمان مناسب چیده شدن آن است. هر چه تعداد سیب های بدون دم در بسته بندی افزایش یابد، نمایشگر چیده شدن دیر هنگام سیب است که می تواند موجب کاهش زمان نگهداری سیب گردد.

دما و شرایط نگهداری سیب:

میوه سیب در دمای اطاق به سرعت رسیده خواهد شد. لذا اگر قصد خوردن آن را در یک یا دو روز آینده دارید، می توانید سیب را در فضای اطاق نگهداری کنید. در غیر این صورت، سیب را در یک کیسه پلاستیکی یا پاکت در بسته در یخچال نگهداری نمایید. به دلیل آنکه میوه سیب، مقدار زیادی گاز اتیلن از خود ساطع می کند، نگهداری آن در کنار سایر سبزیجات و میوه ها می تواند موجب کاهش عمر آنان شود. به همین دلیل باید سیب را از سایر میوه ها و سبزیجات جداگانه نگهداری کرد.

بهترین دمای نگهداری و انبارداری سیب بستگی به نوع و گونه آن دارد ولی برای تمام انواع سیب این دما در محدوده 1- تا  4+ درجه سانتیگراد است.

خواص اصلی میوه سیب:

سيب ميوه‌اي است سرشار از ويتامين‌هاي آ، گروه ب، ث و پتاسيم كه در درمان یا پيشگيري بسیاری از امراض، مفید شناخته شده است‌، به گونه‌ای که در بسیاری از فرهنگ‌ها آمده که، روزي يك سيب ميل كنيد و دكتر را از خود دور كنيد‌. خواص اصلی سیب به ترتیب زیر است:

  • حفظ طراوت و شادابی پوست و جلوگیری از خشکی پوست
  • تنظیم فشارخون و پایین آوردن فشار خون بالا
  • تقویت بهداشت دندان‌ها و لثه‌ها و از بین برنده‌ی بوی بد دهان
  • پیشگیری از بیماری نقرس و درد مفاصل
  • سیب از معدود مواد غذایی کاملا بدون کلسترول بوده و به کاهش میزان کلسترول خون کمک می‌کند.
  • سیب قند خون را پایین می‌آورد.
  • مصرف سیب به هضم کمک می‌کند.
  • سیب از ابتلا به انواع سرطان پیشگیری می‌کند.